Sumažėjęs testosterono kiekis yra susijęs su padidėjusiais širdies ir kraujagyslių ligų žymenimis

2017 m. Liepos 27 d. “Seksualinės medicinos žurnale” paskelbtas straipsnis, atskleidžiantis Baylor medicinos koledžo mokslininkų išvadą, kad yra ryšys tarp sumažėjusios plazmos testosterono koncentracijos ir nepageidaujamų širdies ir kraujagyslių ligų rizikos žymenų pokyčių.

Tyrime dalyvavo 10 041 vyrai, kurių vidutinis amžius buvo 58 metai. 9 iš 10 širdies ir kraujagyslių ligų rizikos žymenys, įskaitant širdies troponiną I, endoteliną-1, interleukiną-6 (IL6), naviko nekrozės faktorių alfa (TNF alfa), N-terminalinio B tipo natriuretinį peptidą (NT-pro-BNP), DTL cholesterolį, didelio jautrumo C reaktyvusis baltymą (djCRB), hemoglobiną A1C ir leptiną, paprastai padidėjo kartu su testosterono koncentracijos sumažėjimu.

Nuoroda: http://www.lifeextension.com/Newsletter/2017/8/Low-testosterone-may-increase-heart-disease-risk/Page-01?utm_source=eNewsletter&utm_medium=email&utm_content=Button&utm_campaign=EZXX00E

Ryšys tarp vitamino D deficito ir širdies nepakankamumo rizikos pagyvenusiems žmonėms

Vyresnio amžiaus žmonėms vitamino D deficitas pakankamai paplitęs, o įrodymai rodo stiprų ryšį tarp vitamino D deficito ir padidėjusios širdies nepakankamumo rizikos šiai populiacijai.

Štai ką nustatė mokslininkai:

  • 65% dalyvių buvo nustatytas vitamino D deficitas. 62% iš šių asmenų vitamino D deficitas buvo labai žymus.
  • Vitamino D deficitas susijęs su 12,19 karto padidėjusia širdies nepakankamumo rizika, lyginant pacientus, kurių vitamino D koncentracija buvo pakankama (CI 95%: 4,23-35,46; p <0,001).
  • Vitamino D deficitas vyrams 15,3 karto padidino širdies nepakankamumo riziką, lyginant su moterimis (CI 95%: 3,39-62,21; p <0,001).
  • Širdies nepakankamumas buvo 4,18 karto didesnis nutukusiems vyresnio amžiaus žmonėms su vitamino D deficitu, lyginant su turinčiais normalų svorį (CI 95%: 1,36-12,81; p = 0,012).
  • Tiems, kuriems buvo širdies aritmija ir vitamino D deficitas, tikimybė širdies nepakankamumui padidėja 3,7 proc., lyginant su kitomis širdies ir kraujagyslių ligomis (CI 95%: 1,23-11,12; p = 0,02).

Nuoroda: ESC Heart Fail. 2017 Aug 17. doi: 10.1002/ehf2.12198

Medikai įspėja: cholesterolis užkemša kraujagysles

Suvalgyti riebalai virsta ne tik nereikalingais kilogramais, bet ir užkemša kraujagysles sukeldami mirtinas ligas, įspėja medikai. Lietuvoje nuo kraujotakos sistemos ligų miršta daugiau nei pusė gyventojų, o miokardo infarktas ir insultas nesitraukia iš daugiausiai gyvybių nusinešančių ligų žemėlapio. Jeigu su antsvorio problemomis stengiamasi kovoti sportuojant ir renkantis sveikesnį maistą, tai apie riebalus kraujyje daugelis net nepagalvoja. Plačiau

Širdies ir kraujagyslių ligos. Perspėjamieji širdies infarkto, insulto požymiai.

Širdies ir kraujagyslių ligos, įskaitant insultus, pasaulyje kasmet nusineša 17,3 mln. gyvybių ir šis skaičius vis auga. Manoma, kad 2030 m. jis gali pasiekti 23 mln. mirčių per metus.

Širdies ir kraugyslių ligos – didelė įvairių ligų grupė. Pačios dažniausios yra išeminė (koronarinė) širdies liga ir cerebrovaskulinė liga. Širdies raumens infarktas ir galvos smegenų insultas – dažniausios šių susirgimų apraiškos, pasireiškiančios ūmiai. Plačiau

Vasarą išprakaituoti mikroelementai gali baigtis mirtimi: į ką atkreipti dėmesį

Vasarą daugiau judame, būname lauke, dirbame ir sportuojame, todėl dažniau prakaituojame. Pasak medikų, su prakaitu iš organizmo pasišalina daug gyvybiškai svarbių mikroelementų, todėl jaučiame raumenų skausmus, mėšlungius bei patys jaučiamės tarsi be jėgų, nuolat pavargę. Jeigu į padažnėjusius mėšlungius dėl magnio (Mg) trūkumo pernelyg daug dėmesio nekreipiame, tuomet reikėtų rimtai pagalvoti apie savo širdį, kuri gali net sustoti, išsekus kalio (K) atsargoms organizme. Plačiau

Insulto pavojus slypi širdyje

Visuomenėje plačiai paplitusi nuomonė, kad insultą gali sukelti trombas, kuris susiformuoja kraujagyslėje, ir to kaltininkas – padidėjęs cholesterolio kiekis. Ko galbūt dar nežinome apie insultą? Kokio žinios galėtų padėti išvengti šios sunkios ligos? Plačiau

Tikrieji insulto pranašai – žmogaus veide, galūnėse ir akyse

Insultas ne veltui medikų vadinamas viena labiausiai invalidizuojančių ligų pasaulyje. Bene labiausiai žmones gąsdina paralyžius arba aiškaus proto praradimas. Deja, kai insultas prasideda, jo sustabdyti nebeįmanoma. Todėl labai svarbu atpažinti pirmuosius jo simptomus ir, juos pastebėjus, skubiai kreiptis į medikus, užuot išėjus pakvėpuoti grynu oru ar prigulus pailsėti. Mat kiekviena minutė šiuo atveju gali kainuoti plotelį smegenų. Plačiau

Padidėjęs kraujo riebumas – pavojingas

Kaip patenka į organizmą?

Cholesterolio į kraują patenka dviem būdais: iš kepenų, kur jis gaminamas, arba su maistu. Jis netirpus vandenyje, todėl krauju jį perneša baltymai. Tokie cholesterolio ir baltymų junginiai vadinami lipoproteinais.

Pagal pernešamus lipoproteinus cholesterolis skirstomas į rūšis:

  • Mažo tankio lipoproteinų cholesterolis (MTL cholesterolis). Tai „blogasis“ cholesterolis, kurio įsiskverbia į kraujagyslių sieneles ir taip spartina aterosklerozę. Jo kraujyje neturi būti per daug.
  • Didelio tankio lipoproteinų cholesterolis (DTL cholesterolis). Tai „gerasis“ cholesterolis, kuris padeda organizmui mažinti „blogojo“ cholesterolio kiekį kraujyje. Pastarąjį jis sujungia, nuneša į kepenis ir pašalina su tulžimi per žarnyną. Jo kraujyje neturi trūkti.

Plačiau

Miokardo infarktas

Miokardo infarktas ištinka, užsikimšus širdies vainikinei arterijai. Krešulys dažniausiai susidaro dėl aterosklerozės susiaurėjusioje arterijoje. Jei trombas nedidelis ir užtveria tik dalį kraujagyslės, susergama nestabilia krūtinės angina (kyla prieš infarktinė būklė) arba ištinka nedidelis širdies infarktas. Vainikines širdies kraujagysles dažnai užkemša trombas, todėl krešulį tirpdantys vaistai gali sumažinti miokardo pažeidimo gylį ir plotą. Dažnai gyvybę gali išgelbėti šalia esantys žmonės, gebantys atpažinti miokardo infarkto simptomus ir tinkamai suteikti pagalbą. Tolesnė eiga priklauso nuo pažeisto raumens ploto. Pacientas gali ir visiškai pasveikti. Plačiau